Reklama
 
Blog | Michal Zlatkovský

Konec legendy. Zemřel Michal Kolesa

Informace kolující po sociálních sítích se potvrdila: ve svých devětadvaceti letech zemřel invalidní důchodce, fanoušek plavání a stálice českého internetu Michal Kolesa. Bez nadsázky můžeme říct, že odešla legenda.

 

Český internet je tak trochu svět sám pro sebe a z anonymního moře jeho uživatelů se časem vynořilo i několik specificky webových celebrit. Michal Kolesa se neproslavil nekorektním humorem ani gigantickým egem. Byl prostě jiný.

Z těžké osobní a rodinné situace unikal do všech zákoutí internetu. Mohli jste ho potkat v debatách na živě.cz, webových poradnách i facebookových diskusích. Na svém profilu se rád dělil o zážitky z jeho domovského Rakovníku, peripetie s jeho psem Danečkem i detaily o jeho oblíbeném plavání, které sám jako neplavec provozovat nemohl.


Michal Kolesa na internetu žil. Staral se o vlastní web, psal články do své rubriky na Objevit.cz a své služby nabízel i ostatním. Jeho legendární rady, tipy a postřehy se objevovaly i na těch nejnečekanějších místech. Realistické uvažování nebyla jeho nejsilnější stránka, ale o to víc originality jeho každodenní příspěvky nesly.

Reklama

Byl to zvláštní člověk, pro mnohé podivín a exot. Často se stával terčem posměchu a šikany, kterou statečně nesl a kterou svým nadšením pro internetový svět vždy překonal. V jeho upřímnosti a bezelstnosti mu mohl konkurovat málokdo.

Naposledy jsem se s ním virtuálně potkal, když k rozhovoru s britskou velvyslankyní podotkl, že mohl probíhat v bazénu. Slíbil jsem mu, že na to příště budeme myslet. I pokud velvyslankyně na povídání v bazénku skutečně kývne, Michal Kolesa se to už nedozví.

Bude nám chybět.

Parte Michala Kolesy.

„Já se podle sebe chovám normálně. Každý jsme jiný, tak to každý posuzuje jinak.“

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama